Traductor
Catalan English French Galician German Italian Portuguese Spanish

43a Trobada de Pessebristes de Catalunya i Balears

Lleida - Octubre de 2012

+ informació  |  programa 


Accés usuaris
Inici Cicle de Nadal Nous continguts VEREDICTE DEL JURAT DEL XLIII CONCURS INFANTIL I JUVENIL DE PESSEBRES


VEREDICTE DEL JURAT DEL XLIII CONCURS INFANTIL I JUVENIL DE PESSEBRES

 


Categoria A - Cicle Inicial

 

Primer Premi: Iker Zaballos León, parròquia del Carme .

Segon Premi: David Sorolla Artero.

Tercer Premi: Xavier Sorolla Artero.

Accèssit: Jan Pla Orgaz, parròquia del Carme.

 

Categoria B - Cicle Mitjà

 

Primer Premi: Thelma Baltrusch Alvarez, col·legi Santa Anna.

Segon Premi: Carla i Eloi Climent Turmo, Escola Alba

Tercer Premi: Blanca Herreruela Ramos, col·legi Santa Anna.

 

Categoria C - Cicle Superior

 

Primer Premi: Shnee Marie Baltrusch Álvarez, col·legi Santa Anna

Segon Premi: Edurne Figueres Pérez, col·legi Episcopal.

Tercer Premi: Vicenç Mercadé Farré, col·legi Episcopal.

Accèssits: Alba Peralta Carretero, col·legi Episcopal.

                 Laura Sanz Krutter, Maristes Montserrat.

                 Anna Juncosa Daina, Episcopal.

                 Jordà Piedra La Cruz, col·legi Mater Salvatoris.

Mencions Honorífiques

                  Biel Pla Orgaz, parròquia del Carme

                  Janet Cabrera López, Col·legi Episcopal

                  Júlia Palacio Pujal, Col·legi Episcopal

                  Júlia Laso Hernández, Col·legi Episcopal

                  Gisela Torrelles Gros, Col·legi Episcopal

                  Oscar Sol Vicente, Col·legi Episcopal

                  Marc Anglada Núñez, Col·legi Episcopal

                                     

 

Categoria D - primer cicle d’ESO


Primer Premi: Àlex Bugariu Bugariu, col·legi Sant Jaume-Les Heures.

Segon Premi: Silvia Cosialls Marsellés, col·legi Sant Jaume-Les Heures

Tercer Premi: Judith Freixenet Buj i Maria Maroto Pérez, IES Gili Gaya.

 

Accèssits: Edgar Aresté Vizcaino, IES Gili Gaya.

                 Núria Bonavia Masip i Anna Sánchez, IES Gili Gaya.

                 Mar Huertas Pàmias, col·legi Sant Jaume-Les Heures.

                 Arianna Díaz Sancho i Aina Bonet Pociello. IES Gili Gaya

 

Mencions Honorífiques

                  Eric Pérez Widup, Sant Jaume-Les Heures

                  Joan Castro Sant                               

                  Carla Balloa                                       

                  Anastasia Semenova                          

                  Melanie Duràn Pazos                         

                  Dayrene Sevilla                                  

                  Danil Genov                                       

                  Neire Villadrosa Monné                     

                  Sergi Bosch Coll                                 

                  Juliàn García Ubal                              

                  Laia Soriano Bueno                            

                  Andrea Franqué Moñino                     

                  Jesús-Daniel Congolina Saldarriaga       

                  Oscar Pérez Plaza                                

               

Categoria Diorames

 

Primer Premi: Xavier Garcia, col·legi Episcopal.

Segon Premi: Marc Pena, col·legi Episcopal.

Tercer Premi: Xavier Teixidor, col·legi Episcopal.

Accèssits: Pau Servià, Mariona Alcubierre, Ian Calleja,  José Mª Cano i  Hèctor Herrero.

 

Mencions Honorífiques : Clàudia Sendrós, Paula Serrano, Martina Pérez-Pallarès, Berta Torrent, Arnau Tort, Arnau Bonet, Jordi Moranchio, Javier Morera, Laura Ortiz, Laia Puigarnau, Júlia Cortés, Carla Espachs, Pau Nieto

 

Premis Especials

 

Premi de la Paeria: Col·legi Episcopal

Premi Diputació de Lleida: IES Gili Gaya

Premi de l’Agrupació Ilerdenca de Pessebristes al millor Pessebre Imaginatiu i Innovador: Nora Botan Sala, col·legi Episcopal

         Accèssit: Aleix Villardosa Monné, col·legi Sant Jaume-les Heures.

Premi especial al diorama infantil i juvenil: Col·legi Claver.

 

Exposició a la Biblioteca Pública

Tots els pessebres presentats a aquesta Concurs, han quedat exposats al públic en el pati de l’Àrea Infantil de la Biblioteca Pública de Lleida. L’exposició tindrà continuïtat durant totes les festes nadalenques, fins el 5 de gener de 2018.

Acte de lliurament de Premis

L’acte de lliurament de premis, tindrà lloc el diumenge 14 de gener de 2018 a partir de les 11’30 del matí, a l’Auditori Enric Granados, en el marc de l’acte de cloenda del Cicle de Nadal.

 

 
 

Afegeix el teu comentari

El teu nom:
El teu correu electrònic:
La teva web:
Comentari:
  La paraula per a verificació anti SPAM. Lletres minúscules solament i sense espais.
Paraula de seguretat:

premiats%20concurs%20pessebres%20modif20.jpg
Visites 21
anunciaci%20pessebre%20vivent%20fedac%20modif40.jpg
Visites 25
pessebristes%20modif20.jpg
Visites 35
article%20maana%20100%20modif30.jpg
Visites 34
logo1.jpg
Visites 106
logo1.jpg
Visites 108
presidenacia%20preg%20modif45.jpg
Visites 40
pc280217%20modif12.jpg
Visites 39
pc220158%20modif12.jpg
Visites 36
pc230172%20modif12.jpg
Visites 45
img_20171217_113948_154%203%20modif12.jpg
Visites 43
img_20171216_193000%20modif12.jpg
Visites 66
logo1.jpg
Visites 115
pc150040%20modif15.jpg
Visites 39
pc170076%20modif15.jpg
Visites 32
pc100020%20modif12.jpg
Visites 62
pc080002%20modif12.jpg
Visites 52
carta%20socis%20nadal%202017-1%20modif60.jpg
Visites 58
cartell%20cicle%20nadal%202017%20modif15.jpg
Visites 175
logo1.jpg
Visites 247
Federació Catatala de Pessebristes
 
 
 
 
Qui està en línia
Tenim 95 visitants en línia